YEREL
Giriş Tarihi : 25-05-2015 22:29

HACİYSKOLU İŞADAMI AYDIN YILMAZ TARİHİ ÇAKIRLI CAMİYE YARDIMDA BULUNDU

Hemşehrilerine yaptığı yardımlarla bilinen Bulgaristan göçmeni hayırsever işadamı Haciyskolu Aydın Yılmaz, bu defa 1630 yılında yapılan

HACİYSKOLU İŞADAMI AYDIN YILMAZ TARİHİ ÇAKIRLI CAMİYE YARDIMDA BULUNDU
 

Hemşehrilerine yaptığı yardımlarla bilinen Bulgaristan göçmeni hayırsever işadamı Haciyskolu Aydın Yılmaz, bu defa 1630 yılında yapılan ve Kirkovo belediyesine bağlı Fotinovo köyünde bulunan Çakırlı Camisi'nin ayakkabı dolabı ihtiyacını giderdi.

Camiyi ziyaret eden Haciyskolu işadamı AYdın Yılmaz, ayakkabı dolaplarının rutubetten çürümüş olduğunuı görünce, yeni ayakkabılık yaptırmaya karar verdi.

İstanbul, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ve yardımcısı Hüseyin Avcı'nin organizasyonel katkı ve finansal desteğiyle
de gelişen bu yardım, Fotinovo'da sevinçle karşılandı.

İşadamı Aydın Yılmaz, ”Çok şükür Ramazan'a kadar cami içindeki çürümüş olan ayakkabı dolaplarını yeniledik. Yaptırmış olduğumuz yeni oturma bankları da Caminin avlususna konuldu. Bizler her zaman Bulgaristan'da yaşayan kardeşlerimizin sıkıntılarını çözmeye çalışıyoruz.
Bu hizmetlerimize Esenyurt Belediye Başkanı sayın Necmi Kadıoğlu ve yardımcısı Hüseyin Avcı'nin da büyük destekleri oldu”, dedi.

24 KIRCAALİ