RÖPORTAJ
Giriş Tarihi : 24-06-2015 18:51   Güncelleme : 24-06-2015 18:51

Mutlu Kaya yoğun bakımdan çıktı, gülümsedi

Diyarbakır’da uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan Mutlu Kaya'nın durumunun iyiye gidiyor. 37 gün sonra yoğun bakımdan çıkıp gülümsemesi yakınlarını sevince boğdu.

Mutlu Kaya yoğun bakımdan çıktı, gülümsedi

Bir televizyon kanalındaki ses yarışmasıyla tanınan ve Diyarbakır Ergani'deki evinde uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan Mutlu Kaya, 37 günlük yoğun bakım ünitesindeki tedavinin ardından normal odaya alındı.


Odada yakınlarına tepki vermesi ve gülümsemesi herkesi sevince boğdu. Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahı Uzman Doktor Ulaş Aktaş, Kaya'nın sağlık durumunun iyiye gittiğini ve yoğun bakım ünitesinden çıkarıldığını söyledi.


Kaya'nın bir ayı aşkın süredir hastanelerinde tedavi gördüğünü belirten Aktaş, genç kızın kısıtlı da olsa konuşmaya başladığını kaydetti.


Aktaş, şunları kaydetti:


"Yoğun bakım ünitesinden çıkarılan Mutlu'nun bilinci açık ve genel durumu iyi. Birkaç kelimeyle de sınırlı olsa konuşmaya başladı. Servise aldık. Şu an şuuru açık. Bizimle iletişime geçiyor. Uzun bir fizik tedavi ve rehabilitasyon süreci gerekli. Sıvı ve yumuşak tarzı yemek yiyiyor, günde birkaç kez sandalye ile gezdiriyoruz. Beyin cerrahi açısından şu an bir sıkıntısı yok. Kısıtlı kelimeler kullanıyor. Önce bir kelimeyle başladı şimdi 8-10 kelime konuşuyor. Herşeyin farkında ve bilinci açık."


Mutlu Kaya, Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde İstanbul'da katılacağı televizyon programı öncesi evinde prova yaparken 18 Mayıs Pazartesi gecesi başından silahla vurularak ağır yaralanmıştı. Olayla ilgili Kaya'nın eski erkek arkadaşı olduğu belirtilen Veysi Ercan tutuklanmıştı.


 

 


Kaynak: ntv