SPOR
Giriş Tarihi : 29-06-2015 19:50   Güncelleme : 29-06-2015 19:50

Türk Futbolcudan Çin Takımlarına Doğu Türkistan Resti!

Milli Futbolcu Alpaslan Öztürk, kendisini isteyen Çin Ligi ekibine "Aldığım paranın %10'u Doğu Türkistan'daki Müslümanlara ve Türklere bağışlansın." deyince kulüp transferden vazgeçti

Türk Futbolcudan Çin Takımlarına Doğu Türkistan Resti!

Alpaslan Öztürk, Çin Ligi'nden 2 takımdan yüksek teklifler aldığını ancak iki takımdan da bulunduğu talebin takım yetkililerini şoka sokarak transferden vazgeçirdiğini açıkladı.

 
Alınan bilgiye göre Çin takımlarının yetkilileri Alpaslan'ın menajeri ile temas geçtiler. Menajerden onay alındıktan sonra Alpaslan ile de konuşuldu. Alpaslan'ın, Çin'den aldığı paranın %10'unu Doğu Türkistan'daki Müslümanlara ve Türkler'e bağışlanacağını söylemesi üzerine, aracılar transferi gerçekleştirmekten vazgeçtiklerini belirttiler. Hatta, bunu kulüplerinin başkanlarına söyleyemeyeceklerini çünkü bunun Çin'de büyük tepki alacağını ifade ettiler. Alpaslan da bu durum üzerine, "Siz bilirsiniz" diyerek transferden vazgeçti.
 
Alpaslan, kendisine ait facebook hesabından; "Olsun, varsın. Vazgeçsinler. Biz ekmeğimizi her yerde kazanırız, Doğu Türkistan'da halk yiyecek ekmek bulamıyor. Allah onlara yardım etsin" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: http://www.gazete2023.com/gundem/turk-futbolcudan-cin-takimlarina-dogu-turkistan-resti-h38851.html