GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-07-2015 20:29   Güncelleme : 25-07-2015 20:29

Barzani'den operasyon açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin PKK mevzilerine düzenlediği hava operasyonu ile ilgili Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanlığı'ndan ilk açıklama geldi.

Barzani'den operasyon açıklaması

Yapılan yazılı açıklamada Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'nin Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptığı telefon görüşmesi hatırlatıldı. Mesud Barzani'nin görüşmede Davutoğlu'na ‘Yıllarca süren barış süreci bir saatlik savaştan daya iyidir' dediği ifade edildi.

Barzani'nin Davutoğlu ile yaptığı görüşmede, "Bu durum riskli ve kaygı vericidir. Sürecin daha fazla kargaşaya yol açmaması lazım. Irak Kürdistan Yönetimi olarak gelişmelerin kaygı verici bir duruma düşmemesi için adımlar atacağız. Tekrar diyalog masasına dönülmesi için elimizden geleni yaparız" dediği aktarıldı.

Mesut Barzani resmi Türkçe Twitter hesabından da "PKK ile türkiye arasında gerilimin tırmanmaması için bugüne kadar elimden geleni yaptım, bundan sonrada yapmaya devam edeceğim" açıklaması yapıldı.

    Mesud Barzani: Bir yıllık diyalog ve müzakere, bir saatlik savaştan çok daha iyidir, barış sürecinin devam etmesi için büyük çaba sarf ettik
    — Mesud Barzani (@BarzaniTr) 25 Temmuz 2015

    Mesud Barzani:PKK ile türkiye arasında gerilimin tırmanmaması için bugüne kadar elimden geleni yaptım, bundan sonrada yapmaya devam edeceğim
    — Mesud Barzani (@BarzaniTr) 25 Temmuz 2015

 

http://www.tgrthaber.com.tr/dunya/barzani-den-operasyon-aciklamasi-81304