GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-07-2015 20:35   Güncelleme : 25-07-2015 21:29

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Davutoğlu Tarabya Köşkü'nde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve Genelkurmay Başkanı Özel ile büyük terör operasyonunu konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Davutoğlu Tarabya Köşkü'nde

Sinan BİLGENOĞLU / İSTANBUL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Huber Köşkü olarak da adlandırılan Tarabya'daki Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde Başbakan Ahmet Davutoğlu ile başbaşa yaklaşık 3.5 saat görüştü. Bu görüşmenin ardından Erdoğan, Davutoğlu ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'le üçlü zirvede buluştu. Üçlü zirve yaklaşık 1 saat 25 dakika sürdü. Saat 19.05'de Başbakan ve Genelkurmay Başkanı Haber Köşkü'nden ayrıldı. 

Terör örgütü IŞİD ve PKK'ya yönelik hava operasyonlarının ardından yine son iki günde terör örgütlerine yönelik operasyonlardan sonra devletin zirvesinde art arda toplantılar gerçekleşti. Ankara'da sabah yapılan güvenlik zirvesinin ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel İstanbul'a giderek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile biraraya geldi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 14.00'de Başbakan Davutoğlu'nu Huber Köşkü olarak da adlandırılan Tarabya'daki Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde kabul etti. Ankara'daki toplantının uzun sürmesi üzerine toplantı 11.00'de değil 14.00'de başladı. Basına kapalı yapılan başbaşa görüşme yaklaşık 3.5 saat sürdü. 

Saat 17.40 sıralarında ise Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, makam aracıyla köşke giriş yaptı. 
Ağırlıklı olarak, hava operasyonları ve terör örgütlerine yönelik operasyonların görüşüleceği tahmin edilen üçlü zirve, basına kapalı olarak başladı. Toplantılardan basına fotoğraf servisi yapıldı.

Yaklaşık 1 saat 25 dakika süren zirve, 19.05'te tamamlandı. Başbakan Davutoğlu ile Genelkurmay Başkanı Özel, köşkten ayrıldı.

http://www.haberturk.com