SİYASET
Giriş Tarihi : 02-05-2016 23:19   Güncelleme : 02-05-2016 23:19

Akşener: MHP'yi, AK Parti'nin Arka Bahçesi Yapmalarına İzin Vermeyeceğiz

MHP genel başkan adaylarından Meral Akşener, "MHP'yi, AKP'nin arkabahçesi yapmalarına izin vermeyeceğiz" dedi.

Akşener: MHP'yi, AK Parti'nin Arka Bahçesi Yapmalarına İzin Vermeyeceğiz

Eski MHP milletvekili ve MHP genel başkan adaylarından Meral AkşenerCNN Türk'te gazeteci Şirin Payzın'ın programına katıldı. Akşener, "Adalet Bakanı'nın MHP Kongresini yaptırmamak için Siyasi Partiler kanununu değiştirmeye kalkması aleni hukuksuzluktur" dedi. Akşener, "MHP'yi, AKP'nin arkabahçesi yapmalarına izin vermeyeceğiz" de dedi.

Akşener'in konuşmalarından satır başları şöyle:

"MHP'Yİ AKP'NİN ARKABAHÇESİ YAPMALARINA İZİN VERMEYECEĞİZ"

Akşener, "Adalet Bakanı MHP Kongresini yaptırmamak için Siyasi Partiler kanununu değiştirmeye kalkması aleni hukuksuzluktur. Bir yıl önce 1153 delegenin oyuyla seçilenDevlet Bahçeli aynı delegenin karşısına çıkmaktan neden korkmaktadır? Biz boşlukta kalan muhalefeti, saygı dilini kullanarak doldurup iktidar olacağız. MHP'yi, AKP'nin arkabahçesi yapmalarına izin vermeyeceğiz.

 

"17/25 ARALIK MESELESİ MHP İÇİN BİR MİHENK TAŞIDIR"

17/25 Aralık meselesi MHP için bir mihenk taşıdır. Çünkü sayın genel başkan, 17/25 Aralık'ın bir yolsuzluk ve hırsızlık soruşturması olduğunu söyledi. Sayın genel başkan, 1 Kasım seçimlerine kadar bunun üzerinden gitti. Her konuşmasında bunu söyledi. Biz de bunun üzerinden gittik.

"ŞU ANDA BİR TAVIR DEĞİŞİKLİĞİ VAR"

Siyasi partilerin kurumsal kimliğini genel başkanlar temsil eder. Şu anda bir tavır değişikliği var. 17/25 Aralık bu işin mihenk noktasıdır. Hala 17/25 Aralık soruşturmasıMHP için bir hırsızlık ve yolsuzluk soruşturması mıdır yoksa iddia edildiği gibiCumhurbaşkanı'na yapılmış bir darbe ve kumpas mıdır?

"BURAYA BİR EVRİLME SÖZ KONUSUYSA BUNUN ANLAMINI ANLAMAK ZORUNDAYIZ"

Şimdi MHP'nin kurumsal görüşü bu komplo ve darbeye evrilmişse ben bunu bilmek zorundayım. Buraya bir evrilme söz konusuysa bunun anlamını da anlamak zorundayız. Bunun gerekçesini bize söylemek zorundalar. Bizim kendi kafamıza göre herhangi bir televizyon kanalına çıkmamamız söz konusu değildi. Hepimiz genel merkezden izin alarak çıkardık. O nedenle bugün havuz medyası dediğimiz alanda arkadaşlarımızın boy boy görüş serdetmesinin bir manası olması gerek. Eğer böyleyse hiçbir güç MHP'yi AK Parti'nin arkabahçesi yapamaz. Buna izin vermeyeceğim" dedi.

kaynak http://www.haberler.com/