SİYASET
Giriş Tarihi : 06-05-2016 11:59   Güncelleme : 06-05-2016 11:59

CUMHURBAŞKANI İSTEDİ, SEROK AHMET GİTTİ...

Serok Ahmet, Kiziroğlu,Hoca, ne derseniz deyin. Türk siyasetinin en bahtsız Başbakanı olarak tarihe geçti. Belliki bundan sonrada siyasi mefta olarak bir kenara itilecek, tıpkı kendisinnden öncekilerin olduğu gibi.

CUMHURBAŞKANI İSTEDİ, SEROK AHMET GİTTİ...

Serok Ahmet, Kiziroğlu,Hoca, ne derseniz deyin. Türk siyasetinin en bahtsız Başbakanı olarak tarihe geçti. Belliki bundan sonrada siyasi mefta olarak bir kenara itilecek, tıpkı kendisinnden öncekilerin olduğu gibi.

 

Ahmet Hoca, kendisinin bugünlere gelmesinin yegane temelini oluşturan iradeyi hiçe saydı. Cumhurbaşkanın en önemli kavgası,hatta pkkdan bile öne çıkan kavgası paralelle mücadelede kaçak güreşti.

 

Cumhurbaşkanı, pkklılar yok edilene kadar savaş sürecek derken,Serok Ahmet"çözüm sürecine tekrar başlayabiiliriz" diyerek ters köşe yapmıştır. ABD ile el altı görüşmeler yaparak,pkk meselesini ben çözerim mesajı verilerek,ıra ve bask modeli araştırlması için ekipler gönderilmiştir.

 

Devleti ele geçiren bir yapıyla mücadele etmeyi bir tarafa bırak,Hoca, yapıya cesaret veren adımları hayata geçirmiş. Adeta hamisi Cumhurbaşkanının kuyusunu kazmıştır.

 

Devlet kadrolaşmasında,Vali,Emniyet müdürü atamalarında Hoca, kendine uygun kadro oluşturmaya,13 yıllık Cumhurbaşkanının kadrolarını tasviye etmeye kalkmıştır.

 

Serok Ahmet, yurt dışı güçlerle ilişkiyi derinleştirip,sözde büyük Devletlerin desteğini arkasına alarak kendi gücünü ispata kalkınca film koptu.

 

Kiziroğlu aslında oturduğu koltuktada iğreti duruyor ve yakışmıyordu. Esasında kibar,nazik,beyefendi ve sakin bir profil çizen Başbakan,maalesef göreve geldikten sonra Tayyip beye benzemeye çalışmış ve ortayada çok kötü bir fotokopi çıkmıştı.

 

Devlet Bahçeli,"güneydoğuda sıkıyönetim ilan edilsin,işler kötüye gidecek" dediğinde,Darbeci bunlar diye yaygarayı koparacak kadar öngörüsüz birisiydi.

 

Bahçeli herşeye hayır diyor, partisinde kongre isteyenlere bile hayır diyor,yapsana kardeşim kongreyi,5. Parti MHP den çıkacak diyerek, MHP içinde kaos yaratma kurnazlığına soyundu,lakin şimdi söyledikleri başına gelen bahtsız bedeviye dönüştü.

 

Takke düştü,kel göründü.Herkes aklını başına alsın,akpde Cumhurbaşkanı olduğu müddetçe kimse Başbakan olamaz,olsa olsa kötü bir fotokopi olur.

 

Serok Ahmet duygusal bir konuşmayla siyasete elvada dedi demesinede, olan yine yatırımcıya,işadamına,esnafa oldu.filler tepişirken, çimenler yok olma noktasına geldi.

 

Borsa bütün Dünya borsaları içerisinde 3 günde % 12 değer kaybederek birinci oldu. Döviz tam aşağıya doğru yön aldı derken,neredeyse zirveye oturdu. Faizler yükseldi,piyasada tedirginlik arttı, artık büyük bir kriz geliyor deseniz kimse gelmez demiyor.

 

Cumhurbaşkanı istedi, Serok Ahmet gitti. Dilerim bundan Ülkemiz zarar görmez.

ortadogugazetesi.net