DOST - ДОСТ
Giriş Tarihi : 07-05-2016 12:04   Güncelleme : 08-05-2016 12:04

DOST partisi Kırcaali’de istişare toplantısı yaptı

Dün Kırcaali “Vızrojdentsi” semtinde bulunan Oryantal restoranında DOST partisinin istişare toplantısı gerçekleşti. Toplantıya DOST partisi Genel Başkanı Lütfi Mestan, Milletvekilleri Hüseyin Hafızov, Şabanali Ahmet, Aydoğan Ali ve DOST partisi kurucularından Mehmet Hoca katıldı. Toplantının sunuculuğunu yapan DOST partisi Genel Başkan Yardımcısı Şabanali Ahmet, Bulgaristan Balkan coğrafyasında Türkiye’nin ekonomisinden ve potansiyelinden en az pay alan ve en az yararlana ülke olduğunu vurgulayarak, “Biz bundan sonra Bulgaristan’ın Türkiye’den en fazla Balkan coğrafyasında yararlanan ülke

DOST partisi Kırcaali’de istişare toplantısı yaptı

Dün Kırcaali “Vızrojdentsi” semtinde bulunan Oryantal restoranında DOST partisinin istişare toplantısı gerçekleşti. Toplantıya DOST partisi Genel Başkanı Lütfi Mestan, Milletvekilleri Hüseyin Hafızov, Şabanali Ahmet, Aydoğan Ali ve DOST partisi kurucularından Mehmet Hoca katıldı. 

Toplantının sunuculuğunu yapan DOST partisi Genel Başkan Yardımcısı Şabanali Ahmet, Bulgaristan Balkan coğrafyasında Türkiye’nin ekonomisinden ve potansiyelinden en az pay alan ve en az yararlana ülke olduğunu vurgulayarak, “Biz bundan sonra Bulgaristan’ın Türkiye’den en fazla Balkan coğrafyasında yararlanan ülke olmasını sağlayacağız” dedi. 

DOST partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Hafızov, konuşmasında” Tarihi bir süreç içerisindeyiz. Bu halkın, bu vatanın ve hakkın da üstün olması için biz şuanda seferber olduk. Yalnız halkımızı değil, Türk ve Müslümanı değil, herkesi kucaklayarak, dost bilerek, bu vatanı sahiplenerek, bu vatana hizmet ederek kurtarma davasındayız. Bizim mesajlarımız yalnız siyaset değildir, hizmet olacak. Biz yarın öbür gün ister iktidar, ister iktidar ortağı, isterse muhalefet olalım, biz sizlerin sesi ve onuru olmaya hazırız. Biz hizmeti şöyle anlıyoruz, bir, bu devlet herkesi eşit görerek bu halkımıza gereken istihdamı, yatırımları sağlayacak. Biz de bunlara aracı olmaya hazırız. İkinci nokta da şu, altyapıda biz de eşit olmak istiyoruz. Sofya’daki gibi büyük alışveriş merkezleri, sinemalar değil, biz köylerimize ve küçük şehirlerimize altyapı istiyoruz. Üçüncüsü de, her konuda eşitlik isteyeceğiz. Biz siyasetçi olarak sürünebiliriz ama halkımızın sürünmesine izin vermeyiz. Her türlü eşitliği isteyeceğiz. İçişleri bakanlığında, istihbaratta, tüm devlet dairelerinde halkımızın eşit olmasını isteyeceğiz. Biz hizmeti bu üç koldan yavaş yavaş gayretli bir şekilde yürütmeye hazırız. Yeter ki siz bize güvenin, sahip çıkın ve bir kez güvenerek şans verin. Göreceksiniz hep birlikte ismimizi tarihe yazdıracağız” dedi. 

DOST partisi kurucularından ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Hoca, “Bu akşam buradaki beraberlikten dolayı sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Bilirsiniz dost kötü günde belli olur, o zaman sınanır. Dört ay öncesi hep beraber bugüne kadar benzeri emsali olmayan yeni bir yola çıktık. Sanki bizim yeni partimizin kuruluşunda ilahi bir güç var. İsmi bile bugüne kadar hiçbir yerde belki de duyulmamış, görülmemiş bir isimdir. Bunun çok rastlantı olduğunu düşünmüyorum. Burada bir mucize var, biz de bunu iyi bilmeliyiz ki, hiçbir zaman karşımıza ne kadar güçlükler çıkarsa çıksın bizi dostluğumuzdan hiç kimse ayıramaz ve ayırmayacak. DOST partisi yönetim kurulunun içinde en yaşlısı benim. Lakin böyle gençlerin arasında ve onlarla beraber olduğum sürece ben fiziki yaşımı unutacağım. Son nefesime kadar eğer bizim partimiz ilkelerinden, programından, vaatlerinden sapmazsa bu partiye destek vereceğim. Bu partinin kurulma kararı alınırken şunu bütün samimiyetimle ifade etmek istiyorum ki, hiç kimsenin kendi özel zevki ve kişisel çıkarları için kurulmamıştır. DOST partisi Bulgaristan için, bizler için, Bulgaristan Türk ve Müslümanları için objektif bir ihtiyaçtır. Şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim, eyer böyle bir parti kurulmasaydı inanın Bulgaristan’da Türk ve Müslümanları temsil eden bir parti birkaç yıl sonra olmayacaktı” dedi. 

DOST partisi Genel Başkanı Lütfi Mestan, kapsamlı bir konuşma yaparak, Bulgaristan’ın sorunlarını masaya yatırdı ve çözüm yollarını paylaştı. Lütfi Mestan, “Her şeyden önce DOST partisine üye olmanızdan ve bazılarınızın da kuruluş toplantısına katılmalarından dolayı en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Sevgili kardeşlerim, yolumuz kutlu ve kutsal bir yoldur. Çünkü kimliğimiz ve Türklüğümüz adına çekildik bu yola. 1989 olaylarında biz nereye gittik, hangi ülke bizi kabul etti – Türkiye. Bir an gelmiş bir Rus uçağı Türkiye’nin kutsal sınırını ihlal etmiş. Bu krizde Türkiye’yi desteklemek için Bulgaristan’ın en yüksek kürsüsünden bir Türk siyasetçisi sözü aldı, Türkiye’yi savundu. Bu suç mu kardeşlerim? Bu bildirgeyi okumamdan sonra nelerin yaşanacağını bilseydim, yine de okumadan geçmeyecektim. Çünkü benim bu milletime destek olan Türkiye önünde bir borcumdur. Bundan sonra bizleri gören herkes bilecek ki, bu yeni, parlak ve tertemiz partinin temsilcileri kimliğimizi koruyacak, kimliğimizden bizlere gurur duyduracak bir partinin temsilcileri gibi görecekler. Biz sizlere sadece hizmet değil, gerekirse köleniz olacağız. Bugün siyasi kariyerimin en mutlu günlerinden birini yaşıyorum. Yedikızlar camiinde halkımız tarafından çok güzel karşılandık. Onların bizlere olan samimiyeti ve sıcak karşılaması beni çok mutlu etti. Bu şu anlama gelir DOST partisi artık kurulmuştur. Bu parti sizin kalbinizde doğdu, sizin kalbinizde yaşayacak. Bu partinin önünde kimse duramaz. İsmi de bize yakışan bir isim. Hiç kimseyi desteksiz bırakmayacağız, her kardeşimizi savunacağız. Eğer aşırı milliyetçilerin kabul ettiği faşist kanunu değişmezse onlara biz bir ders vermek için, önümüze kimse duramaz dersi vermek için Türkiye’deki vatandaşlarımızı seçimlerde burada bekleyeceğiz. Dört aydır aşırı milliyetçiler kiminle uğraşıyor – DOST partisi ile. Diğer partiler ile problemleri yok. İki ay içinde partinin tescillenmesini bekliyoruz. Teşkilatları da her ilçede ve her köyde kuracağız. HÖH’ten milletvekillerine ve belediye başkanlarına bizlerden bir mesaj var. Önümüzdeki bir ayın içinde gelirlerse gelirler, gelmezler ise daha sonra dilekçe yazsalar bile yanımızda yerleri yoktur. Bizim için önemli olan milletimizin, halkımızın bizlerle beraber olmalarıdır. Siz bizlerlesiniz, sağ olun var olun, sizlerin yalnız kölesi değil, böyle kişilere kurban olmaya razıyım” diye konuştu. 

 

Kaynak: Sebahat NECİB