SİYASET
Giriş Tarihi : 15-05-2016 12:48   Güncelleme : 15-05-2016 12:48

Korsan kurultay çatlağı

Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin MHP'li muhalifler lehine karar açıklamasının ardından MHP içinde başlayan kurultay krizi dün de devam etti.

Korsan kurultay çatlağı

Ankara 12. Sulh Mahkemesi'nin 'li muhalifler lehine karar açıklamasının ardından MHP içinde başlayan kurultay krizi dün de devam etti.

Asliye Hukuk Mahkemeleri ve Ankara 25. İcra Dairesi'nin Yargıtay karar vermeden kurultayın toplanamayacağına hükmetmesine rağmen MHP'li muhalifler şanslarını son güne kadar denedi. MHP'nin dört genel başkan adayı dün saat 11.00'de ortak bir açıklama yaparak, bugün kurultayı yapmayı planladıkları Büyük Anadolu 'e gideceklerini kamuoyuna duyurdu.

MHP'YE ÇELME TAKAN HÂKİM TANIDIK ÇIKTI

Saat 12.30'da ise Meral Akşener ve kurmayları mahkemenin kararına rağmen Büyük Anadolu Otel'e geçerek bir basın toplantısı düzenlemek istedi. Otele girip denetim yapmaya kalkan Akşener'i, emniyet güçleri içeri almadı. Akşener burada yaptığı açıklamada "Yarın (bugün) kongre için yeniden geleceğiz. Hazirun burada olduğu zaman içeri girmemize gerek kalmayacak. Bu alanda bile kongre yapabiliriz" dedi.

Akşener'in korsan kurultay açıklamasına diğer genel başkan adayları ise katılmazken, muhalifler arasında ilk çatlak da bu konuda baş gösterdi. Ümit Özdağ hukuk dışına çıkılmaması gerektiğini vurgularken, Sinan Oğan ve Koray Aydın'ın sadece otel önüne giderek basın açıklaması yapmayı planladıkları öğrenildi.

http://www.sabah.com.tr/