Komik
Giriş Tarihi : 05-02-2017 13:30   Güncelleme : 10-02-2017 08:32

HÖH Kırcaali İl Teşkilatı, 66 milletvekili aday adayı gösterdi

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisinin Kırcaali ili teşkilatları, 26 Mart 2017 tarihinde yapılacak erken genel seçimler için oybirliğiyle Kırcaali 9.Seçim Bölgesi milletvekili aday adayı listesinin başında HÖH Onursal Başkanı Ahmet Doğa

HÖH Kırcaali İl Teşkilatı, 66 milletvekili aday adayı gösterdi

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisinin Kırcaali ili teşkilatları, 26 Mart 2017 tarihinde yapılacak erken genel seçimler için oybirliğiyle Kırcaali 9.Seçim Bölgesi milletvekili aday adayı listesinin başında HÖH Onursal Başkanı Ahmet Doğan ve HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı’nın yer almasına karar verdi. Bu karar bugün gerçekleştirilen HÖH Kırcali İl Yönetim Kurulu’nun geniş katılımlı toplantısında alındı. 

Katılımcılar, listede alfabetik sırayla dizilen 44. Halk Meclisine 66 milletvekili aday adayını seçti. Katılımcılar, onların arasından kesin aday listesini oluşturacak HÖH Merkez Seçim Kurulu’nun adayları 10.sıraya kadar dizdirmesi tavsiyesinde bulundu. 

Toplantıda HÖH Genel Başkan Yardımcısı ve Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, 43.Halk Meclisi Milletvekili ve HÖH Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Erdinç Hayrulla ve Avrupa Parlamentosu Milletvekili Necmi Ali hazır bulundu.

HÖH Kırcaali İl Başkanı Müh. İzzet Şaban, erken genel seçimlerde partinin yerel teşkilatları olarak maksimum düzeyde seferber olunmasını beklediğini vurguladı. Müh. İzzet Şaban, “Eğitimli kadrodan oluşan büyük ve sağlam bir temelimiz var. Milletvekili aday adayı gösterilen kişilerin hepsi kendini kanıtlamış profesyoneller, uzmanlar, sadık ve ciddi parti aktivistleridir. Onların her biri, sanki milletvekili aday listesinin başında bulunuyormuş gibi çalışmalıdır” diye kaydetti. 

Müh. Hasan Azis,”Ülkede kurulacak yeni koalisyon hükümetinin temeli Avrupa-Atlantik değerlerine dayanmalıdır ki, bu daha uzun süre iktidarda kalmasını garanti edecek” dedi. 

Hasan Azis, ülke bazında partinin çok saldırgan bir siyasi ortamda mücadele ettiğine vurgu yaptı. HÖH Genel Başkan Yardımcısı, “Yeni gerçeklik şu ki, sadece ülkede değil, dünyada da siyasi popülizm çok yüksek dozda milliyetçilik ile süslüdür. Ve bu siyasi tezahür ülkemizde özellikle kendini gösteriyor, çünkü her bir parti siyasi konumunu HÖH’e göre ölçmekte” diye kaydetti. Müh. Azis’in ifadelerine göre HÖH, hoşgörü sınırını aşıp, popülist milliyetçiliğe geçiş yapma gibi çeşitli sınırların aşılması açısından siyasi sistemde istikrar sağlamış durumda. Azis, “Şu aşamada tek HÖH partisi merkezi konumda bulunuyor ve ulusal sorumluluk tutumu sergiliyor. HÖH, ülkede siyasi sistem için istikrar unsuru rolü oynamakta ve siyasi popülizm ile ulusal sorumluluk tutum arasındaki sınırı belirlemekte” diye kaydetti. 

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ